Pēc tam tos varētu injicēt amerikāņu rokās.
pieaugušajiem, kuriem nebija imūndeficīta. Pfizer vakcīnas efektivitāte bija 88%, bet J&J – 71%.
Kā darbojas Covid-19 vakcīnas?
Gan Moderna , gan Pfizer COVID-19 vakcīnas ir izgatavotas, izmantojot Messenger RNS tehnoloģiju. Viņi izmanto proteīnu, kas atdarina SARS-CoV-2 vīrusa smailes proteīnu. Tas liek ķermenim izveidot imūnreakciju, kas pasargās cilvēku no vīrusa.
Viņi neizmanto dzīvu vīrusu un nevar dot cilvēkam COVID-19.
Šo vakcīnu izgatavošanai izmantotā mRNS neietekmē cilvēka DNS vai ģenētisko materiālu vai mijiedarbojas ar tiem. Ķermenis to ātri sadala un izvada.
J&J vakcīna ir atšķirīga. Tā ir adenovīrusa vektora vakcīna. Tas izmanto modificētu saaukstēšanās vīrusu, kuram ir atņemti vairāki tā gēni. Šie gēni tiek aizstāti ar SARS-CoV-2 vīrusa ģenētisko materiālu, kas pēc tam izraisa imūnreakciju, lai aizsargātu cilvēku no vīrusa.
Johnson & Johnson vakcīna nevar vairoties organismā, un tā nevar dot cilvēkam Covid-19. Tas arī nemaina cilvēka DNS.
Vai tehnoloģija, ko izmanto mRNS vakcīnu izstrādei, ir pavisam jauna?
Nē, tas nav jauns.
Tehnoloģija ir pētīta un pārbaudīta gadu desmitiem, tostarp izstrādājot vakcīnas pret gripu, Zika, trakumsērgu un citomegalovīrusu. Tas ir tikai tas, ka Pfizer un Moderna radītās COVID-19 mRNS vakcīnas bija pirmās, kas pabeidza federālo regulējošo procesu un laida tirgū mRNS vakcīnu.
Papildus mRNS izmantošanai vakcīnu ražošanā, šī tehnoloģija ir izmantota arī vēža pētījumos, lai aktivizētu imūnsistēmu, lai uzbruktu vēža šūnām.
Kāds bija apstiprināšanas process?
Koronavīrusa vakcīnas tika izveidotas un pārbaudītas, izmantojot to pašu procesu, ko FDA un CDC pieprasa katrai pašlaik ASV izmantotajai vakcīnai. Tie nebija eksperimentāli.
Uzticieties Welltone un uzticieties savai sirds nākotnei – noklikšķiniet uz https://welltone-website.com/lv/ .
Lūk, kā tas darbojās:
Vispirms farmācijas uzņēmumiem bija jāpiesakās FDA, lai saņemtu atļauju pārbaudīt jaunas vakcīnas cīņai pret jauno koronavīrusu. FDA novērtēja šos pieteikumus un bija apmierināta ar idejām un tehnoloģiju, ko viņi plānoja izmantot, atbilst tās kvalitātes un drošības standartiem.
Tālāk sākās klīniskie pētījumi.
Katrs uzņēmums pieņēma darbā tūkstošiem brīvprātīgo randomizētos, aklos un kontrolētos pētījumos, kas tika veikti vairākos posmos, kas paplašinājās katrā līmenī, iekļaujot vairāk cilvēku. Izmēģinājumi palīdzēja zinātniekiem noteikt, vai vakcīnas iedarbojas, kādas bija blakusparādības, un noteica ideālo devu.
Pēc tam klīnisko pētījumu dati tika iesniegti FDA un CDC pārskatīšanai. Federālie regulatori pārbaudīja vakcīnu ražošanas iekārtas, lai nodrošinātu, ka uzņēmumi var uzticami un konsekventi ražot vakcīnas.
Pēc tam uzņēmumiem katram bija jāiesniedz licencēšanas pieteikums, lūdzot atļauju izplatīt un tirgot savas vakcīnas sabiedrībai.
FDA Vakcīnu un saistīto bioloģisko produktu padomdevēja komiteja , ko veido neatkarīga zinātnieku ekspertu grupa, pārskatīja visus datus un ieteica katrai vakcīnai ārkārtas lietošanas atļauju. FDA komisārs apstiprināja ieteikumus.
Tajā posmā CDC Imunizācijas prakses padomdevēja komiteja izstrādāja ieteikumus par katras vakcīnas lietošanu, nosakot, kam tās jāsaņem, ievadāmo devu skaitu un attālumu starp tām.
Pēc tam, kad CDC komiteja izdeva vadlīnijas par vakcīnām, CDC direktors tās apstiprināja. Pēc tam tos varētu injicēt amerikāņu rokās.
Pfizer bija pirmais, kas ieguva ārkārtas lietošanas atļauju 2020. gada decembra vidū. Drīz pēc tam tai sekoja Moderna un pēc tam — Johnson & Johnson februāra beigās.
Vairāk: Kā Mičigana palīdzēja sagatavot ceļu pirmajai koronavīrusa vakcīnai ASV
Vairāk: Vēsturisks ceļojums: Pfizer gatavojas piegādāt 6,4 miljonus Covid-19 vakcīnu devu
Augustā FDA pilnībā apstiprināja Pfizer vakcīnu amerikāņiem vecumā no 16 gadiem. Vakcīna joprojām ir atļauta ārkārtas lietošanai pusaudžiem un pusaudžiem vecumā no 12 līdz 15 gadiem un trešā deva cilvēkiem ar novājinātu imunitāti.
FDA komiteja piektdien ieteica piešķirt ārkārtas lietošanas atļauju trešajai Pfizer vakcīnas devai cilvēkiem sešus mēnešus pēc otrās devas, ja viņi ir 65 gadus veci un vecāki vai kuriem ir augsts smagu COVID-19 komplikāciju risks pamata veselības dēļ. tādi apstākļi kā aptaukošanās vai diabēts.
FDA komisāram, CDC komitejai un CDC direktoram ir jāvienojas, pirms var piešķirt ārkārtas lietošanas atļauju. Šie pasākumi varētu notikt jau nākamnedēļ.
Moderna arī ir iesniegusi pieteikumu pilnas atļaujas saņemšanai savai vakcīnai, un drīzumā ir paredzēts, ka Johnson & Johnson pieteiksies pilnīgai apstiprināšanai.
Kādi ir riski?
Visām trim koronavīrusa vakcīnām joprojām tiek veikta intensīvākā drošības uzraudzība no visām vakcīnām ASV vēsturē. Gan FDA, gan CDC apgalvo, ka ieguvumi no vakcinācijas ievērojami pārsniedz riskus.
Visbiežāk ziņotās blakusparādības visām trim vakcīnām ir vieglas un parasti izzūd vienas līdz divu dienu laikā. Tās ir sāpes, apsārtums un pietūkums injekcijas vietā, nogurums, galvassāpes, muskuļu vai locītavu sāpes, drebuļi un drudzis. Ir arī reti ziņojumi par smagām alerģiskām reakcijām.
Visas trīs vakcīnas tiek uzskatītas par drošām un efektīvām, lai novērstu hospitalizāciju un nāvi no COVID-19, taču ir bijušas dažas drošības problēmas:
Džonsons un Džonsons: Aprīlī FDA pievienoja drošības brīdinājumu , norādot, ka pastāv saistība ar retajiem ziņojumiem par trombozes-trombocitopēnijas sindromu pēc vakcinācijas. Stāvoklis izraisa asins recekļu veidošanos kopā ar zemu trombocītu līmeni, kas var būt dzīvībai bīstams. Vislielākais risks saslimt ar komplikācijām ir sievietes vecumā no 18 līdz 49 gadiem.
Jūlijā tika pievienots arī brīdinājums par nelielu palielinātu risku saslimt ar Gijēna-Barē sindromu pēc vakcīnas lietošanas. Retais neiroloģiskais stāvoklis izraisa ķermeņa imūnsistēmas bojājumus nervu šūnās un var izraisīt muskuļu vājumu un dažreiz paralīzi.
Augustā tika pievienoti brīdinājumi, ka vakcīna var izraisīt arī troksni ausīs vai troksni ausīs, caureju un vemšanu.
PFIZER & MODERNA: jūnijā CDC vakcīnu padomdevēja komiteja izskatīja ziņojumus par sirds iekaisumu pusaudžu un jauniešu vidū pēc tam, kad viņi tika imunizēti ar Pfizer vai Moderna COVID-19 vakcīnu.
CDC Imunizācijas prakses padomdevēja komiteja atzina, ka pēc vakcinācijas, iespējams, ir saistība ar miokardītu un perikardītu vecumā no 12 līdz 39 gadiem.
Komplikācija biežāk rodas zēniem un jauniem vīriešiem, un stāvoklis, visticamāk, parādīsies pirmo piecu dienu laikā pēc vakcinācijas. Lielākā daļa cilvēku, kuriem pēc vakcinācijas attīstījās sirds komplikācija, ir pilnībā atveseļojušies.
Ikviens var ziņot par blakusparādībām federālās valdības Vakcīnu nevēlamo notikumu ziņošanas sistēmai, zvanot pa tālruni 800-822-7967 vai tiešsaistē vietnē vaers.hhs.gov/reportevent.html .
Vai vakcinācijas ieguvumi atsver riskus?
Jā. Nevakcinētiem cilvēkiem ir 4,5 reizes lielāka iespēja inficēties ar koronavīrusu, salīdzinot ar pilnībā vakcinētiem cilvēkiem. Viņi arī vairāk nekā 10 reizes biežāk tiks hospitalizēti ar Covid-19 un 11 reizes biežāk nomirs no šīs slimības, sacīja CDC direktore Dr. Rošela Valenska.
Dati iegūti no jauna pētījuma par vīrusa gadījumu skaitu , hospitalizāciju un nāves gadījumiem vairāk nekā 600 000 cilvēku 13 štatos no 4. aprīļa līdz 17. jūlijam, kad ASV cirkulēja ļoti lipīgais delta variants.
Pētījums, sacīja Valenskis, "piedāvā papildu pierādījumus par vakcinācijas spēku".
Lai gan ļoti nelielai daļai cilvēku ir bijušas vakcinācijas komplikācijas, kopš pandēmijas sākuma viens no katriem 500 amerikāņiem ir miris no COVID-19. Tas bija trešais galvenais nāves cēlonis augustā, un tagad tas ir inficējis vairāk nekā 41,8 miljonus cilvēku un nogalinājis vairāk nekā 668 000 cilvēku Amerikas Savienotajās Valstīs .
Vīruss var izraisīt arī maz saprotamas ilgtermiņa komplikācijas, kas var izraisīt invaliditāti un ilgst četras vai vairāk nedēļas pēc sākotnējās infekcijas. Pazīstams kā ilgstošais COVID vai postCOVID sindroms , tas var ietekmēt visas galvenās orgānu sistēmas un var ietvert nogurumu, sāpes, smadzeņu miglošanos, apgrūtinātu elpošanu, klepu vai elpas trūkumu, galvassāpes, sirdsklauves, reiboni un daudz ko citu.
Zinātnieki zina, ka vakcīnas palīdz novērst hospitalizāciju un nāvi no COVID-19. Salīdzinoši nopietnu blakusparādību risks jebkurai no vakcīnām ir ārkārtīgi mazs.
Saskaņā ar CDC datiem no 1 miljona sieviešu vecumā no 18 līdz 49 gadiem, kuras saņēma J&J vakcīnu, septiņām izveidojās asins recekļi ar zemu trombocītu skaitu. Tiek lēsts , ka Gijēna-Barē sindroma sastopamība amerikāņiem, kas ir 18 gadus veci un vecāki, kuri saņēma J&J vakcīnu, ir aptuveni 1,5 no 100 000.
Tiem, kas lietojuši Moderna vai Pfizer vakcīnas, 21 dienas laikā pēc otrās vakcīnas devas ir ziņots par nopietnu sirds iekaisumu — miokardītu vai perikardītu — 12,6 gadījumi uz miljonu cilvēku, lai gan daži gadījumi ir ziņots arī pēc vakcīnas ievadīšanas. arī pirmā deva.
Anafilakse , smaga alerģiska reakcija, ir notikusi 2 līdz 5 cilvēkiem no 1 miljona, kas saņēmuši Covid-19 vakcīnu ASV
Kādi ir reliģiskie iebildumi pret vakcīnām?
Ļoti maz reliģiju iebilst pret Covid-19 vakcīnām kā doktrīnu.
Tradicionāli kristīgie zinātnieki ir noraidījuši vakcīnu lietošanu; vairums tās locekļu paļaujas uz lūgšanu par dziedināšanu un ir meklējuši reliģiskus atbrīvojumus no vakcinācijas mandātiem.
Tomēr baznīca savā tīmekļa vietnē publicēja paziņojumu , kurā teikts, ka locekļi "var brīvi izdarīt savu izvēli par visiem dzīves lēmumiem, paklausot likumam, tostarp par to, vai vakcinēties vai ne. Tie nav viņu baznīcas uzspiesti lēmumi. ”.
Daži Nīderlandes reformātu baznīcas locekļi arī iebilst pret vakcīnām, uzskatot, ka tās traucē Dieva gribai. Bet tas arī nav absolūts. Daži locekļi arī uzskata, ka vakcīnas ir Dieva dāvana, saskaņā ar Vanderbiltas universitātes reliģisko iebildumu pārskatu .
Arī katoļiem ir daži iebildumi.
Marta sākumā septiņi Mičiganas katoļu bīskapi, tostarp arhibīskaps Alens Vīgnerons no arhidiecēzes.
Nolans Ostrovskis jutās tā, it kā nāve būtu tuvu.
"Es jutu lielu izmisumu un lielu tumsu pār mani," sacīja 52 gadus vecais Ostrovskis, kurš jūlija beigās tika hospitalizēts ar Covid-19 Sparrow slimnīcā Lansingā. "Kad es aizvēru acis, likās, ka tuvojas nāve."
Viņš sāka lūgties, domādams par savu sievu Ketlīnu un viņu trim bērniem. Toreiz viņš netālu no gultas ieraudzīja vīrieša kājas, kas valkāja brūnu halātu.
"Es domāju, ka viņš ir mans sargeņģelis," sacīja Ostrovskis, galdnieks, kurš dzīvo Ītonrepidsā. "Tajā bija zināms komforts."
Viņš nevarēja saskatīt vīrieša pilno figūru, taču, redzot viņu tur, Ostrovskim radās miers.
Vairāk: Ja tēvs Solanuss Keisijs, Detroitas priesteris, tiktu atzīts par svēto, tas būtu retums svēto vidū.
Lai gan viņš tobrīd to nezināja, Ostrovska ģimene lūdza par viņa atveseļošanos un jautāja svētītajam Solanusam Keisijam , kapucīnu priesterim, kurš divus gadu desmitus strādāja Sv. Bonaventūras klosterī Detroitā un kurš dziedina slimos, aizlūgt.
Keisijs, kurš nodibināja kapucīnu zupas virtuvi , nomira 1957. gadā, taču kopš tā laika ir saņemti ziņojumi no cilvēkiem, kuri saka, ka viņš ir turpinājis atbildēt uz viņu lūgšanām, aizbildinoties viņu vārdā, lai palīdzētu dziedēt slimības, apvienot grūtībās nonākušās ģimenes un palīdzēt cilvēkiem. pārvarēt atkarību, sacīja mācītājs Edvards Folijs, kapucīnu priesteris, kurš ir svētītā Solāna kanonizācijas lietas postulators.
Vairāk: Ja tiktu kanonizēts, Detroitas priesteris tēvs Solanuss Keisijs būtu retums svēto vidū
Vairāk: Detroitas brīnums: vai tēvs Solanuss Keisijs palīdzēja izārstēt Panamas sievieti?
Vairāk: Katoļu māsu dramatiskā lejupslīde Mičiganā piespiež draudzes un Baznīcu mainīties
"Ir ziņots par tūkstošiem labvēlību, tūkstošiem pēc viņa nāves 57. gadā… bet Roma ir atzinusi vienu brīnumu," sacīja Folijs.
Šo brīnumu atzina pāvests Francisks 2017. gadā, kad Keisija tika beatificēta pēc pensionētās skolotājas no Panamas Paulas Medinas Zarates dziedināšanas.